top of page

III sympozjum TLMZ - choroby tarczycy

Trzydniowe sympozjum Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej nie zawiodło mnie. Udało mi się poznać ludzi, którzy wiedzą na czym polega pomoc ludziom w schorzeniach, które potencjalnie są uważane, za nieuleczalne lub trudno wyleczalne. Pierwszy dzień opisałem w kilku zdaniach na fanpage zdrowienaturalnie https://www.facebook.com/Zdrowienaturalnie-464255244140563.


W drugim dniu rewelacyjne wystąpienia prof. Paula Claytona i dr Rafała Barona, oraz świetne wystąpienia dr Janusza Kołodzieczyka, dr Jacka Borowicza, prof. Andrzeja Frydrychowskiego i prof. Krzysztofa Krupki.

Szczególnie zachwycił mnie wykład prof. Claytona, który mówił o dietetycznym armagedonie w świecie zachodnim, skupił się na stanach zapalnych wynikających z ultraprzetworzonej żywności (w Polsce więcej niż 35%) powodujących większość ówczesnych chorób. Oraz konkretny i "praktyczny" wykład o chorobach tarczycy w tym Hashimoto, i sposobach ich wyleczania. Pozostali wymienieni świetnie uzupełnili bardziej szczegółowo te tematy w swoich wykładach.


prof. Paul Clayton, dr Jacek Borowicz i na dole dr Janusz Kołodziejczyk


Jako ciekawostkę mogę dodać, że w drugim dniu w swoim wykładzie dr Janusz Kołodziejczyk często odnosił się do refleksologii stóp, także jeśli chodzi o schorzenia tarczycy i cytował wielokrotnie słowa osoby, która "przywiozła" ten rodzaj terapii do Polski pani Wandy Budzanowskiej - Bratko. Obecnie pani Wanda jest prezesem Polskiego Instytutu Refleksologii, który szkoli wykwalifikowanych refleksologów. Co wiąże się z działalnością mojej małżonki.


W trzecim dniu, mieliśmy świetny wykład dr Witolda Kowalewskiego na temat mikrobiomu i jego roli w chorobach tarczycy.

Gościem specjalnym z Ukrainy był profesor, a właściwie akademik prof. Oleg Pokotylo, który to dość duży nacisk położył na promocję uzupełniania jodu i picia dobrej wody, w celu prozdrowotnym, z naciskiem na kondycję naszej tarczycy. Na koniec dr Jolanta Zięba przedstawiła, dietę w chorobach tarczycy, ten temat przewijał się już także we wcześniejszych wykładach.Jako ciekawostkę zaprezentuję poniżej mapę skażenia polski radioaktywnym jodem. Ten kto chce, niech sprawdzi zachorowalność na nowotwory w woj. Opolskim.Wkrótce na fapage: zdrowienaturalnie, przedstawię polskiego ogrodnika, rolnika i producenta m. in. olejków eterycznych z kwiatu lawendy.

Marcin

49 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page